ΑΕΚ-Άρης: Ο Μάνταλος ανοίγει το σκορ και ο Γκάμα ισοφαρίζει 3 λεπτά μετά (vids)

Στο 8' η ΑΕΚ προηγήθηκε με εξαιρετικό γκολ του Πέτρου Μάνταλου, αλλά τρία λεπτά αργότερα (11') ο Άρης ισοφάρισε με εκτέλεση πέναλτι του Μπρούνο Γκάμα.

Πολύ δυναμικά ξεκίνησε ο πρώτος ημιτελικός του Κυπέλλου Ελλάδας.

Στα πρώτα 11 λεπτά του αγώνα της ΑΕΚ με τον Άρη στο ΟΑΚΑ έχουν επιτευχθεί ήδη 2 τέρματα, ένα για κάθε ομάδα.

Το 1-0 για την «Ένωση» έγινε στο 8′. Μετά από εκπληκτική ομαδική προσπάθεια των παικτών του Μάσιμο Καρέρα, η μπάλα έφτασε στον Μάρκο Λιβάγια, ο οποίος με ένα θεσπέσιο τακουνάκι βρήκε τον Πέτρο Μάνταλο.

Εκείνος, με άψογο τελείωμα έστειλε την μπάλα να αναπαυθεί στην αριστερή γωνία του Χούλιαν Κουέστα για το 1-0.

Δείτε το γκολ της ΑΕΚ:

Ωστόσο, η απάντηση του Άρη ήταν άμεση. Ο διαιτητής της αναμέτρησης, Αρτούρ Σοάρες Ντίας, καταλόγισε πέναλτι σε επαφή του Σβάρνα στον Λάρσον. Ο Μπρούνο Γκάμα ανέλαβε την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών και διαμόρφωσε το 1-1 στο 11′!

Το 1-1 του Άρη με τον Γκάμα: