Εσπανιόλ – Ρεάλ Σοσιεδάδ 2-1

Η Εσπανιόλ επιβλήθηκε της Ρεάλ Σοσιεδάδ με 2-1 στο RCDE Stadium για την 28η αγωνιστική της La Liga. Οι Καταλανοί προσπέρασαν στη βαθμολογία τους αντιπάλους τους, καθώς έφτασαν στους 35 βαθμούς, με τη Σοσιεδάδ να μένει στους 33. Η Ρεάλ Σοσιεδάδ ήταν αυτή που προηγήθηκε με τον Γουιλιάν Ζοσέ στο 41′ της αναμέτρησης, με το 0-1 […]

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ ήταν αυτή που προηγήθηκε με τον Γουιλιάν Ζοσέ στο 41′ της αναμέτρησης, με το 0-1 να είναι σκορ ημιχρόνου.

Η απάντηση της Εσπανιόλ ήρθε νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 51′ με το Λέο Μπαπτιστάο να σκοράρει για δεύτερο σερί αγώνα. Στο 72′ ο Ζεράρ Μορένο έκανε την ανατροπή, όταν μετά την εκτέλεση πέναλτι που απέκρουσε ο Μογιά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στο «επιθετικό ριμπάουντ».