Ο Σουάρες «τελειώνει» τη Ρεάλ κάνοντας το 4-1! (vids)

Στο 83' ο Λουίς Σουάρες κάνει το 4-1 και βγάζει νοκ άουτ τη Ρεάλ Μαδρίτης που είχε μειώσει σε 2-1 (προσωρινά) με τον Μαρσέλο!

Στο 75ο λεπτό του μεγάλου ντέρμπι ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Ρεάλ Μαδρίτης, ο Λουίς Σουάρες με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους Μπλαουγκράνα, κλειδώνοντας στην ουσία έτσι τη νίκη κόντρα στους Μερένχες που μπήκαν πιο δυναμικά στην επανάληψη, μειώνοντας προσωρινά με τον Μαρσέλο (2-1). Ο Ουρουγουανός διεθνής στράικερ τελείωσε με εξαιρετική κεφαλιά το γέμισμα του Σέρτζι Ρομπέρτο στην περιοχή «γράφοντας» το 3-1! Λιγότερο από δέκα λεπτά αργότερα, ο πολύπειρος άσος των Καταλανών, έβαλε το κερασάκι στην τούρτα, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 4-1 τσιμπώντας υπέροχα την μπάλα πάνω από τον Κουρτουά.