Καέν – Τουλούζ 2-1

Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων η Καέν επικράτησε με 2-1 της Τουλούζ και ξέφυγε από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Σε εξ’αναβολής αγώνα για το γαλλικό πρωτάθλημα, η Καέν έφτασε σε μία πάρα πολύ σημαντική νίκη, επικρατώντας με 2-1 της Τουλούζ στο 99ο λεπτό.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Καουί στο 18ο λεπτό με μακρινό σουτ, ενώ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Γκραντέλ ισοφάρισε σε 1-1 για την Τουλούζ.

Όλα έδειχναν πως οι δύο ομάδες θα μοιραζόντουσαν από ένα βαθμό, ωστόσο στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φαζρ έδωσε την νίκη στην ομάδα του με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Πρώτη νίκη για την Καέν μετά τις 29 Σεπτεμβρίου, φτάνοντας έτσι τους 17 βαθμούς και την 16η θέση της βαθμολογίας. Από την άλλη, η Τουλούζ παρέμεινε στην 15η θέση με 18 βαθμούς.