Ήττα στον τελικό του US Cup για την Ίντερ Μαϊάμι του απόντα Μέσι

Η Ίντερ Μαϊάμι δεν τα κατάφερε απέναντι στην Χιούστον, από την οποία και έχασε με 2-1 στον τελικό του κυπέλλου.

Η επίδραση του Λιονέλ Μέσι στην Ίντερ Μαϊάμι φαίνεται ακόμα και αν δεν βρίσκεται στον αγωνιστικό χώρο.

Η ομάδα του Ντέιβιντ Μπέκαμ παρουσιάστηκε στον αγωνιστικό χώρο του US Cup απέναντι στην Χιούστον, χωρίς τον μεγάλο αστέρα της ομάδας, Λιονέλ Μέσι.

9 λεπτά ήταν αρκετά στο πρώτο ημίχρονο για να κάνουν τη διαφορά για λογαριασμό της Χιούστον. Στο 24ο λεπτό, ο Γκρίφιν Ντόρσεϊ έκανε το 1-0, ενώ στο 33΄η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αμίν Μπασί, έδωσε στους τυπικά φιλοξενούμενους αέρα δύο τερμάτων.

Παρά την πίεση, η Ίντερ Μαϊάμι δεν κατάφερε να φτάσει σε κάτι αξιόλογο, πέρα από την μείωση του σκορ στις καθυστερήσεις, με σκόρερ τον Μαρτίνες.

Το σκορ παρέμεινε στο 2-1 και η Χιούστον πανηγύρισε το τρόπαιο.