Το 1-0 με κεφαλιά του Στέρλινγκ για την Σίτι και η άμεση απάντηση της Τότεναμ με τον Λαμέλα (vids)

Η Μάντσεστερ Σίτι μπήκε πολύ δυνατά στο ντέρμπι με την Τότεναμ και στο 20' πήρε προβάδισμα με 1-0 χάρη σε γκολ του Στέρλινγκ από σέντρα του Ντε Μπρόινε αλλά τρία λεπτά μετά ο Λαμέλα με όμορφο σουτ έφερε το ματς στα ίσια.

Γκολ από νωρίς και μάλιστα ένα για κάθε ομάδα στο ντέρμπι της Μάντσεστερ Σίτι με την Τότεναμ στο «Έτιχαντ».

Αρχικά η Σίτι που μπήκε πολύ δυνατά στο ματς άνοιξε το σκορ με τον Ντε Μπρόινε να σεντράρει από τα δεξιά και τον Στέρλινγκ με εξαιρετική κεφαλιά να γράφει το 1-0.

Η Τότεναμ όμως δεν το έβαλε κάτω και απάντησε άμεσα. Για την ακρίβεια τρία λεπτά αργότερα ο Λαμέλα με φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον Έντερσον που ήταν και εκτός θέσης και έκανε το 1-1 για την ομάδα του Ποκετίνο.