Απίθανο γκολ Αλέ, 2-0 η Γουέστ Χαμ την Μπόρνμουθ (vid)

Ένα ακόμη θεαματικό γκολ στην Premier League, με τον επιθετικό της Γουέστ Χαμ, Σεμπάστιαν Αλέ, να γράφει το 2-0 με εντυπωσιακό βολ πλανέ απέναντι στην Μπόρνμουθ.

Η Γουέστ Χαμ κάνει… πλάκα στην Μπόρνμουθ στο πρώτο ημίχρονο της «παρθενικής» αναμέτρησης του 2020, για λογαριασμό των δύο ομάδων, όντας μπροστά στο σκορ με 3-0.

Το δεύτερο γκολ που πέτυχαν τα «σφυριά» όμως, στο ντεμπούτο του Ντέιβιντ Μόγες στον πάγκο τους, είναι για όσκαρ.

Στο 25ο λεπτό λοιπόν, ο Φρέντερικς έβγαλε τη σέντρα στο ύψος του πέναλτι από δεξιά και ο Σεμπάστιαν Αλέ με ένα «ασύλληπτο» γυριστό σουτ, διαμόρφωσε το 2-0.

Φυσικά ο Ράμσντεϊλ, ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων, ήταν αδύνατον να αποκρούσει, δίνοντας το έναυσμα στους φιλάθλους των γηπεδούχων να πανηγυρίσουν έντονα στο Ολυμπιακό στάδιο του Λονδίνου.