Εύκολες νίκες για Γιουνάιτεντ και Τσέλσι, γκέλα για Λέστερ(vids)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε εύκολα με 4-0 της Νόριτς, η Τσέλσι 3-0 της Μπέρνλι, ενώ η Σαουθάμπτον έκανε την έκπληξη και επικράτησε με 2-1 της Λέστερ εκτός έδρας.

Εύκολες νίκες πέτυχαν Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Τσέλσι στην 22η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, ενώ η Σαουθάμπτον νίκησε με 2-1 τη Λέστερ εκτός έδρας, δίνοντας την ευκαιρία στη Μάντσεστερ Σίτι εφόσον νικήσει την Άστον Βίλα να περάσει στη δεύτερη θέση.

Στο «Ολντ Τράφορντ» η Μάντσεστερ με δύο γκολ του Μάρκους Ράσφορντ (27′, 52′) και ένα από τους Μαρσιάλ (54′) και Γκρίνγουντ (76′) επικράτησε εύκολα με 4-0 της Νόριτς, επιστρέφοντας στις νίκες μετά την ήττα από την Άρσεναλ.

Η Τσέλσι είχε εύκολο έργο στο Λονδίνο απέναντι στην Μπέρνλι αφού επικράτησε με σκορ 3-0. Το σκορ άνοιξε ο Ζορζίνιο στο 27′ με πέναλτι, ενώ 11 λεπτά αργότερα ο Έιμπραχαμ έκανε το 2-0. Στο 49ο λεπτό ο Χάντσον  – Οντόι διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Η Λέστερ ηττήθηκε με 2-1 από τη Σαουθάμπτον εντός έδρας. Το σκορ άνοιξε ο Πράετ για τη Λέστερ στο 14′, με του «αγίους» να βρίσκουν άμεσα απάντηση με τον Άρμστρονγκ στο στο 19′. Στο 81′ ο Ίνγκς έκανε το 1-2 και στις καθυστερήσεις ακυρώθηκε γκολ του Έβανς για τη Λέστερ.

Με γκολ του Ριτσάρλισον στο 38′ η Έβερτον επικράτησε με 1-0 της Μπράιτον και δείχνει να συνέρχεται, ενώ Γουλβς και Νιούκαστλ έμειναν στο 1-1. Το σκορ άνοιξε ο Αλμιρόν στο 7′, ενώ ο Ντεντόνκερ ισοφάρισε στο 14′.