Η Φροζινόνε στη Serie A!

Η Φροζινόνε επικράτησε 2-0 της Παλέρμο και πήρε το εισιτήριο για τα μεγάλα σαλόνια του ιταλικού πρωταθλήματος!

Η Φροτζινόνε επικράτησε 2-0 της Παλέρμο στα πλέι οφ ανόδου στη Serie A και η επόμενη σεζόν θα τη βρει στη μεγάλη κατηγορία του ιταλικού πρωταθλήματος! Στο πρώτο παιχνίδι είχε επικρατήσει η Παλέρμο με 2-1, αλλά ανέτρεψε το σκορ και προβιβάστηκε εκείνη.

Στο 52ο λεπτό ο Μαϊέλο άνοιξε το σκορ με μακρινό σουτ και ο Κιάνο στις καθυστερήσεις «έγραψε» το τελικό 2-0! Λίγο μετά την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού (63′) ο Νταβίντοβιτς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη (για αντιαθλητική συμπεριφορά) κι έκανε πιο εύκολο το έργο των παικτών του Λόνγκο που ακολούθησαν και το ρητό: «ο σκοπός αγιάζει τα μέσα» πετώντας μπάλες στον αγωνιστικό χώρο την στιγμή που η αντίπαλός τους ήταν στην επίθεση!