Ανέβηκε στη 2η θέση η Παναχαϊκή (0-3), πέρασε από την Άρτα ο Εργοτέλης (0-1)

Εμφατικά πέρασε από τη Λάρισα η Παναχαϊκή, επικρατώντας με 3-0 του Απόλλωνα, σκαρφαλώνοντας έτσι στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Τη δεύτερη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Εργοτέλης, καθώς κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 κόντρα στον Καραϊσκάκη με 1-0.

Απόλλων Λάρισας – Παναχαϊκής 0-3

Σε μία πολύ σημαντική νίκη έφτασε η Παναχαϊκή, καθώς κατάφερε να επικρατήσει με σχετική άνεση κόντρα στον Απόλλωνα Λάρισας με 3-0, ανεβαίνοντας στη 2η θέση της Super League 2. Η ομάδα της Πάτρας ήταν καλύτερη στην έδρα του Απόλλων από την αρχή και πήρε δίκαια το «τρίποντο», μειώνοντας τη διαφορά της από την κορυφή και πάλι στους 2 βαθμούς.

Μόλις στο 17ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο παιχνίδι, με τον Κουσκουνά να δέχεται την πάσα μετά την τρομερή ενέργεια του Ανάκογλου και να γράφει το 1-0. Λίγα λετπά αργότερα ήρθε και το δεύτερο γκολ για την ομάδα της Πάτρας, με τον Γιούση να γράφει στο 36ο λεπτό το 2-0, βάζοντας γερές βάσεις για το «τρίποντο».

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, με τον Κόκα να ολοκληρώνει τον θρίαμβο της Παναχαϊκής.

ΑΕ Καραϊσκάκης – Εργοτέλης 0-1

Τη δεύτερη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Super League 2 πανηγύρισε ο Εργοτέλης στην Άρτα, επικρατώντας του Καραϊσκάκη με το «φτωχό» αλλά πολύτιμο 1-0. Οι κρητικοί ήταν αυτοί που έσπασαν το ρόδι, βάζοντας στο σακούλι τρεις πολύ σημαντικούς βαθμούς.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης το σκόραρε ο Πατρινός στο 65ο λεπτό, ενώ οι γηπεδούχοι ολοκληρωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες, καθώς ο Φελίπε αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα…