Χάβος : «Δίκαιο αποτέλεσμα η ισοπαλία»

Ο Μάκης Χάβος δήλωσε πως η ισοπαλία του Παναιτωλικού με τον ΟΦΗ ήταν δίκαιο αποτέλεσμα.

Ο Παναιτωλικός πήρε την εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 κόντρα στον ΟΦΗ στο «Γεντί Κουλέ» για την 1η αγωνιστική της Super League.

Μετά από τη λήξη του αγώνα ο προπονητής της ομάδας του Αγρινίου, Μάκης Χάβος, μίλησε για το παιχνίδι λέγοντας ότι οι δύο ομάδες πήραν δίκαια τον βαθμό της ισοπαλίας στην Κρήτη. Επίσης ανέφερε ότι η ομάδα του ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο όταν άνοιξε το σκορ και ότι οι Κρητικοί ισοφάρισαν δίκαια καθώς ανέβασαν την απόδοσή τους στο δεύτερο μέρος.

Συγκεκριμένα δήλωσε: «Αλλάξαμε τον σχηματισμό μας και προηγηθήκαμε δίκαια στο πρώτο ημίχρονο. Ο ΟΦΗ ανέβηκε στο δεύτερο μέρος και μας πίεσε. Το 1-1 ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα».