Απόλλων Σμύρνης : Ισόπαλος στο φιλικό με τον Ιωνικό

Ο Απόλλων Σμύρνης πήρε την ισοπαλία με 1-1 σε φιλικό παιχνίδι με τον Ιωνικό.

Ο Απόλλων Σμύρνης συνεχίζει να δίνει φιλικά παιχνίδια στο πλαίσιο της προετοιμασίας του για τη νέα σεζόν.

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» υποδέχθηκε το Σάββατο (26/9) τον Ιωνικό και οι δύο ομάδες έμειναν ισόπαλες με σκορ 1-1.

Ο Γιώργος Παράσχος έκανε πολλές δοκιμές στην ενδεκάδα των γηπεδούχων και αυτό επηρέασε στη συνολική εικόνα του καθώς η ομάδα της Νίκαιας ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο. Η πρώτη φορά που απείλησε ο Απόλλων ήταν κοντά στο ημίωρο με σουτ του Βιτλή. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ λίγο πριν από το τέλος του ημιχρόνου με τον Μαρκ Φερνάντεθ να σεντράρει για τον Ντάουντα ο οποίος έκανε το 1-0.

Στο 5οο λεπτό ο Ιωνικός έφτασε στην ισοφάριση με τον Ματσούκα ενώ στη συνέχεια του αγώνα ο ρυθμός έπεσε αρκετά, με αποτέλεσμα το 1-1 να είναι το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Η αρχική ενδεκάδα του Απόλλωνα: Κότσαρης, Λισγάρας, Ντομίνγκεζ, Ράιλι, Τσαμπούρης, Βιτλής, Μπαξεβανίδης, Κολ, Φερνάντεθ, Μπεντινέλι, Ντάουντα

Στο παιχνίδι μπήκαν επίσης οι: Βέρχουλστ, Χειρίτραντας, Κραγιόπουλος, Χουχούμης, Σλίβκα, Ρώσσης, Ρόδης, Βάρκας.