Παναθηναϊκος – Παναιτωλικός : Αυτογκόλ του Λιάβα και 2-0 οι γηπεδούχοι (vid)

Ο Παναθηναϊκός λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου έκανε το 2-0 στο ΟΑΚΑ απέναντι στον Παναιτωλικό, με τον Λιάβα να σκοράρει στα δίχτυα της ομάδας του.

Ο Παναθηναϊκός μετά το γρήγορο γκολ που πέτυχε ο Μακέντα για το 1-0 στο ΟΑΚΑ κόντρα στον Παναιτωλικό, διπλασίασε τα τέρματα του στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με ένα ασφαλές προβάδισμα νίκης.

Οι πράσινοι έκαναν το 2-0 στο 43ο λεπτό του ματς, με τον Λιάβα να πετυχαίνει αυτογκόλ.

Ειδικότερα, οι παίκτες του Λάζλο Μπόλονι βγήκαν σε ωραία αντεπίθεση, ο Βιγιαφάνες έδωσε στον Καρλίτος, αυτός περίμενε την κίνηση του Ζαγαρίτη, του πέρασε την μπάλα, εκείνος έβγαλε την παράλληλη μπαλιά μέσα στην περιοχή και ο Λιάβας στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα πριν αυτή φτάσει στον Μακέντα την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-0.