Ανατροπή και 1-2 ο ΠΑΟΚ με γκολ των Βιεϊρίνια και Μάτος (vids)

Στο 64’ ο Πορτογάλος μπακ με ασύλληπτο σουτ από τα 40 μέτρα ισοφάρισε σε 1-1 και τρία λεπτά αργότερα ο Μάτος με κεφαλιά έκανε το 2-1 για τον ΠΑΟΚ απέναντι στον Παναιτωλικό.

Ολική ανατροπή στο Αγρίνιο και προβάδισμα για τον ΠΑΟΚ!

Στο 55’ ο Παναιτωλικός προηγήθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαΐροβιτς και σε λιγότερο από 15 λεπτά ο ΠΑΟΚ έφερε τα πάνω κάτω, μετατρέποντας το 1-0 σε 1-2!

Συγκεκριμένα, στο 64’ ο Βιεϊρίνια έπιασε ένα ασύλληπτο σουτ από τα 40 μέτρα και έστειλε την μπάλα συστημένα στα δίχτυα του Γιαννακόπουλου για το 1-1. Ένα πανέμορφο γκολ από τον αρχηγό του ΠΑΟΚ, που συνεχίζει τις εντυπωσιακές εμφανίσεις και βάζει φαρδιά πλατιά την υπογραφή του στο αποψινό παιχνίδι.

Τρία λεπτά αργότερα ο Δικέφαλος του Βορρά έκανε την ολική ανατροπή με τον Μάτος. Ο Μπίσεσβαρ εκτέλεσε το κόρνερ που είχαν κερδίσει οι φιλοξενούμενοι, ο Βραζιλιάνος μπακ πήδηξε ψηλότερα από όλους και με κεφαλιά νίκησε τον πορτιέρο του Παναιτωλικού για το 1-2.