Δεύτερο πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, το έχασε ο Πέλκας (vid)

Ο ΠΑΟΚ πήρε και δεύτερο πέναλτι στο ματς με τον Λεβαδειακό, όμως ο Πέλκας που λογομάχησε με τον Μπίσεσβαρ για την εκτέλεση νικήθηκε από τον Μπάγιτς.

Ο ΠΑΟΚ προηγείται από το 8ο λεπτό με 2-0 απέναντι στον Λεβαδειακό, με σκόρερ τον Σάκχοφ και τον Μπίσεσβαρ.

Στο 29ο λεπτό ο Δικέφαλος του βορρά είχε την ευκαιρία να διευρύνει το σκορ, καθώς ο Μάτος ανατράπηκε εντός περιοχής από τον Ανγκουά και ο Τζήλος έδειξε και δεύτερο πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ.

Ο Δημήτρης Πέλκας ανέλαβε την εκτέλεση, έχοντας μάλιστα μια έντονη λογομαχία με τον Μπίσεσβαρ που είναι ο εκτελεστής του ΠΑΟΚ.

Ο Μπίσεσβαρ εκνευρίστηκε, όμως έφυγε από το σημείο και άφησε τελικά τον Έλληνα μεσοεπιθετικό, ο οποίος όμως νικήθηκε από τον Μπάγιτς με το σκορ να μένει στο 2-0.