Τα γκολ του ΠΑΟΚ κόντρα στην Κλουζ (vids)

Ο Δικέφαλος του Βορρά πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση στο φιλικό με την Κλουζ και προηγείται στο ημίχρονο με 3-0 – Δείτε τις γκολάρες των Λημνιού, Πέλκα και Αουγκούστο.

Ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει την Κλουζ σε φιλική αναμέτρηση στη Ρουμανία, με τον Δικέφαλο του Βορρά να προηγείται στο ημίχρονο με 3-0!

Οι Ασπρόμαυροι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό με γκολ του Λημνιού. Ο Μπίσεσβαρ έκανε τη σέντρα, ο νεαρός άσος πετάχτηκε στην πλάτη της άμυνας και με τακουνάκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 27’ ο ΠΑΟΚ έκανε το 2-0 με τον Πέλκα. Ο Γιαννούλης έκανε την κάθετη πάσα στον Ακπομ, ο 23χρονος επιθετικός γύρισε στον αρχηγό του Δικεφάλου και αυτός με πλασέ στην κίνηση διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα.

Το 3-0 έγινε στο 32’ με το υπέροχο γκολ του Αουγκούστο. Ο Μπίσεσβαρ έστρωσε στον Βραζιλιάνο μέσο και αυτός με φοβερό πλασέ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο δεξί «Γ» της εστίας της ρουμάνικης ομάδας.