Τα δυο γκολ του Ρόσα κόντρα στον Άρη (vid)

Ο Φάρλεϊ Ρόσα οδηγεί τον Παναιτωλικό σε ένα σπουδαίο τρίποντο απέναντι στον Άρη, καθώς έχει σκοράρει δυο τέρματα στο Αγρίνιο στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Φάρλεϊ Ρόσα είναι ο άνθρωπος που φαίνεται ότι δίνει ένα πολύτιμο τρίποντο στον Παναιτωλικό απέναντι στον Άρη στο Αγρινιο, καθώς με δυο δικά του γκολ στο δεύτερο μέρος η ομάδα του προηγείται με 2-0.

Το κακό διώξιμο του Αμπού Μπα στο 58ο λεπτό του ματς εκμεταλλεύτηκε ο Ρόσα, με τον Βραζιλιάνο μεσοεπιθετικό να βάζει σε θέση οδηγού τον Παναιτωλικό απέναντι στον Άρη.

Λίγο αργότερα και πιο συγκεκριμένα, στο 73ο λεπτό οι παίκτες του Παναιτωλικού βγήκαν γρήγορα στην κόντρα, ο Ντάουντα σέρβιρε στον Ρόσα, ο οποίος έκανε τη λόμπα και πλάσαρε τον Κουέστα για το 2-0 των Αγρινιωτών και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.