AEK – Δούκας 24-27

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 24-27 από τον Δούκα στο ΟΑΚΑ και πλέον μετράει 3 ήττες σε 3 παιχνίδια.

Η ΑΕΚ δεν άρχισε καλά το παιχνίδι κι αυτό το εκμεταλλεύτηκε ο Δούκας, ο οποίος έβρισκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και έχτισε μια σημαντική διαφορά. Έπειτα, οι «κιτιρνόμαυροι» αφυπνίστηκαν και με ένα σερί ισοφάρισαν (10-10), Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και πάλι τρόπο να περάσουν μπροστά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με 12-13.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δυο ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ. Μετά το 19-19 η ομάδα των Εκπαιδευτηρίων πήρε προβάδισμα 4 γκολ (19-23), εκμεταλλευόμενη τα κενά διαστήματα σε άμυνα και επίθεση. Η Ένωση προσπάθησε να κάνει την αντεπίθεση, αλλά το μόνο που κατάφερε είναι να μειώσει σε 27-24, που τελικά ήταν το τελικό αποτέλεσμα.