Αερωπός Έδεσσας – ΑΕΚ 15-22

Η ΑΕΚ πήρε τη νίκη με 22-15 στην Έδεσσα επί του Αερωπού για την 15η αγωνιστική της Handball Premier.

Εύκολο απόγευμα για την ΑΕΚ στην Έδεσσα με την ομάδα του Νίκου Γραμματικού να επικρατεί με 22-15 του Αερωπού για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ΑΕΚ έφτασε έτσι τους 26 βαθμούς, 3 πίσω από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό και είναι δεύτερη, με τον ΠΑΟΚ να την φτάνει αύριο αν κερδίσει την Πυλαία.

Ο Αερωπός μπήκε πιο δυνατά και είχε το προβάδισμα στην αρχή αλλά η ΑΕΚ ανέβασε ρυθμούς και προηγήθηκε με 4-3 στα μισά του πρώτου ημιχρόνου. Όσο περνούσε η ώρα, η ΑΕΚ ανέβαζε την απόδοσή της με τη διαφορά να μεγαλώνει και να φτάνει στο 8-5 με το φινάλε του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ΑΕΚ ξεκίνησε εντυπωσιακά και πέτυχε γρήγορα γκολ, ο Αερωπός όμως αντέδρασε και έφερε το ματς στα δύο γκολ, 12-10 υπέρ της ΑΕΚ η οποία από κει και πέρα όμως σοβαρεύτηκε και έφτασε τελικά σε μια έυκολη νίκη με 22-15.