«Βύθισε» την ΑΕΚ η Γλυδάδα (12-3) – Εύκολα τον Πανιώνιο ο Υδραϊκός (13-5)

Παίζοντας εξαιρετική άμυνα, ο ΑΝΟΓ δεν άφησε κανένα περιθώριο στην ΑΕΚ και επικράτησε με 12-3 για την 10η αγωνιστική της Α1 Πόλο. Εύκολη δουλειά είχε και ο Υδραϊκός απέναντι στον Πανιώνιο που επιβλήθηκε της ομάδας από τη Νέα Σμύρνη με 13-5.

ΑΝΟΓ – ΑΕΚ 12-3

Με «όπλο» την εξαιρετική άμυνά της, η Γλυφάδα επέστρεψε στις νίκες στην Α1 υδατοσφαίρισης των ανδρών. Μετά από τρεις διαδοχικές ήττες, ο ΑΝΟΓ επιβλήθηκε 12-3 της ΑΕΚ στο Λαιμό, σε αναμέτρηση για τη 10η αγωνιστική, και την ξεπέρασε στην κατάταξη, πιάνοντας τα Χανιά στη 10η θέση της βαθμολογίας.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 13-5

Στην Ηλιούπολη, ο Υδραϊκός νίκησε 13-5 τον Πανιώνιο και σε μεγάλο βαθμό εξασφάλισε θεση στα πλέι-οφ. Το ματς ήταν ντέρμπι στο α΄ ημίχρονο, που ολοκληρώθηκε ισόπαλο 4-4, αλλά στην τρίτη περίοδο η ομάδα του Μάκη Βολτυράκη «έτρεξε» σερί 7-0 και «καθάρισε» το παιχνίδι.