Στα ημιτελικά του Εστορίλ ο Τσιτσιπάς (pic)

Στην ημιτελική φάση της διοργάνωσης προκρίθηκε ο Στέφανος Τσιτσιπάς μετά και τη νίκη του με 2-0 σετ κόντρα στον Ζοάο Ντομίνγκεζ.

Στα ημιτελικά του Εστορίλ Όπεν προκρίθηκε ο Στέφανος Τσιτσιπάς μετά και τη νίκη του με 2-0 σετ κόντρα στον Ζοάο Ντομίνγκεζ.

Παρά το γεγονός πως ο Έλληνας τενίστας δεν ήταν και στην καλύτερη μέρα του, τελικά κατάφερε να επιβληθεί του αντιπάλου του με 2-1 σετ σε 1 ώρα και 46 λεπτά.

Ο 20χρονος βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στο πρώτο σετ, όμως σταδιακά ανέβασε στροφές για να φτάσει τελικά στην επικράτηση κόντρα στο Νο.214 της παγκόσμιας κατάταξης.

Πλέον, ο Τσιτσιπάς περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του για την ημιτελική φάση της διοργάνωσης, ο οποίος θα κριθεί από τον αγώνα Γκοφέν-Τζαζίρι.