Σμιτ: «Εντυπωσιακό το 3-0, κρίσιμος ο δεύτερος αγώνας»

Ο Καναδός άσος τόνισε ότι η νίκη στον πρώτο τελικό με τον ΠΑΟΚ ήρθε πιο δύσκολα από ότι δείχνει το 3-0, ενώ χαρακτήρισε κρίσιμο το δεύτερο ματς που θα γίνει στη Θεσσαλονίκη.

Ο Ολυμπιακός επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί στον πρώτο τελικό με τον ΠΑΟΚ και με 3-0 σετ έκανε το πρώτο από τα τρία βήματα που χρειάζεται για την κατάκτηση του τίτλου.

Ο Γκάβιν Σμιτ, ο οποίος ήταν από τους πρωταγωνιστές στη νίκη των Πειραιωτών, μετά το τέλος του αγώνα τόνισε ότι το 3-0 ήταν ένα εντυπωσιακό σκορ, αλλά στην πραγματικότητα η νίκη ήρθε πολύ πιο δύσκολα. Παράλληλα, μίλησε για το παιχνίδι που ακολουθεί στην Θεσσαλονίκη, επισημαίνοντας ότι θα είναι πολύ κρίσιμο όσον αφορά στη μάχη του τίτλου.

Συγκεκριμένα, ανέφερε: «Το αποτέλεσμα 3-0 σετ είναι εντυπωσιακό όπως φαίνεται αλλά στην πραγματικότητα ήρθε πολύ δύσκολα. Πιστεύω πως θα είμαστε καλοί και στον δεύτερο αγώνα που θα γίνει στη Θεσσαλονίκη. Κατά τη γνώμη μου ο δεύτερος αγώνας θα είναι πολύ κρίσιμος».