Έτσι διαμορφώθηκε το 2-2 στο Ράζγκραντ (vids)

Το 90λεπτο του αγώνα Λουντογκόρετς - Ολυμπιακός έληξε 2-2 με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην παράταση

Γκολ, σασπένς, ανατροπές, αποβολή. Όλα τα είχε η κανονική διάρκεια της αναμέτρησης Λουντογκόρετς – Ολυμπιακός για τη ρεβάνς του 3ου προκριματικού γύρου του Champions League.

Το πρώτο 90λεπτο του αγώνα έληξε 2-2 με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στην ημίωρη παράταση.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με γκολ του Γιαν Εμβιλά στο 31′, αλλά η Λουντογκόρετς έκανε την ανατροπή στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνο (48′-56′). Ωστόσο, οι πρωταθλητές Ελλάδας έδειξαν χαρακτήρα και ισοφάρισαν με εκτέλεση πέναλτι του Γιουσέφ Ελ Αραμπί στο 68′.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο 86′ ο Ουσεϊνού Μπα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, αφήνοντας τον Ολυμπιακό με παίκτη λιγότερο.