Τα καλύτερα του Μοράντ κόντρα στους Σίξερς (vid)

Οι Γκρίζλις έδωσαν ένα τρομερό ματς με τους Σίξερς εκτός έδρας κι ο Τζα Μοράντ ήταν απίστευτος γι' ακόμη μια φορά.

Οι Γκρίζλις είχαν δύσκολη αποστολή στη Φιλαδέλφεια, καθώς οι Σίξερς διαθέτουν παίκτες όπως ο Εμπίντ κι ο Χάρις, που δεν είναι εύκολα αντιμετωπίσιμοι, όμως εκείνοι πόνταραν στον Μοράντ και τον νεανικό τους κορμό.

Ο Τζα ήταν τρομερός με 37 πόντους, 5 ασίστ 5 ριμπάουντ κι 1 κλέψιμο σε 42 λεπτά, έχοντας και το καλάθι που οδήγησε το ματς στην παράταση. Το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες με την ήττα να έρχεται με 122-119.

Αν είχε ευστοχήσει σε κάποιο τρίποντο (0/5) και είχε λιγότερα λάθη από τα 9 προσωπικά, το αποτέλεσμα θα ήταν διαφορετικό, όμως και πάλι έβγαλε το… λάδι των αντιπάλων του.

Αυτές οι εναλλαγές ρυθμού με την μπάλα, η ικανότητά του να περνά μπροστά από τον αντίπαλο και να ευστοχεί πέφτοντας, παραλίγο να φέρουν άλλη μια νίκη στις «Αρκούδες».