Απίθανο come back της Ολλανδίας, 2-2 με δύο γκολ του Βέγκχορστ και παράταση (vids)

Με δύο γκολ του Βέγκχορστ, το δεύτερο στο... 101' μετά από μυθική κομπίνα σε φάουλ, η Ολλανδία γύρισε από την κόλαση και έστειλε το ματς με την Αργεντινή στην παράταση.

Επικά πράγματα στον προημιτελικό της Ολλανδίας με την Αργεντινή και εκεί που η «αλμπισελέστε» φάνηκε να σφραγίζει την πρόκριση με το γκολ του Μέσι, ήρθαν τα πάνω κάτω στα τελευταία λεπτά.

Πρωταγωνιστής ο Βέγκχορστ, η χρυσή αλλάγή του Φαν Χάαλ. Πρώτα έκανε το 1-2 με κεφαλιά από σέντρα του Μπέρχαους και στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων έφερε το ματς στα ίσια.

Ο Κοπμάινερς έκανε ασύλληπτη κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ, έδωσε για τον Βέγκχορστ που με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-2 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.