Ουόριορς – Ρόκετς : Το σόου του Κάρι

Η φοβερή «παράσταση» που έδωσε ο Κάρι στην τρίτη περίοδο του Game 3, των τελικών της Δύσης.

Οι Ουόριορς είχαν τον ηγέτη τους και σκόρπισαν τους Ρόκετς (126-85) στο Game 3 της σειράς των τελικών της δυτικής περιφέρειας. Ο Αμερικανός σταρ των πρωταθλητών ήταν ασυναγώνιστος και συνέβαλε τα μέγιστα για τη νίκη της ομάδας του.

Ο σούτινγκ γκαρντ των Ουόριορς σημείωσε 35 πόντους (12/23 σουτ), μάζεψε 6 ριμπάουντ, ενώ κατέγραψε επίσης μια ασίστ, ένα κλέψιμο, μια τάπα και υπέπεσε σε ένα λάθος. Όλα αυτά σε 34 λεπτά συμμετοχής.

Αποκορύφωμα ήταν η τρομερή του παρουσία στο τρίτο δωδεκάλεπτο. Εκεί σκόραρε 18 πόντους, δηλαδή περισσότερους από τους μισούς σε όσους σημείωσε σε όλο τον αγώνα. Μάλιστα, είχε 7/7 σουτ και 2/2 ελεύθερες βολές!