Βερόνα – Μπολόνια 2 – 3

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ δύο φορές αλλά η Μπολόνια ανέτρεψε την κατάσταση απέναντι στην Βερόνα (2-3) και πανηγύρισε μία μεγάλη νίκη που συνοδεύτηκε από όμορφα γκολ

Το γκολ του Τσέρτσι (12’) έβαλε από νωρίς μπελάδες στη Μπολόνια, με την Βερόνα να ξεκινάει ιδανικά το παιχνίδι.

Η απάντηση όμως ήρθε δέκα λεπτά αργότερα (22’) από τον Ντέστρο, ο οποίος με δυνατό σουτ από κοντά ισοφάρισε. Οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Κάσερες (33’) με το 2-1 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Μέσα σε δύο λεπτά όμως στο δεύτερο μέρος, η Μπολόνια έκανε μία σπουδαία ανατροπή και πήρε ένα σημαντικό τρίποντο.

Αρχικά ο Οκνόβο έφερε το παιχνίδι στα ίσια (74’) και έπειτα ο Ντόνσα με μία τρομερή σουτάρα, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ολοκληρώνοντας την ανατροπή.

Η Μπολόνια μετά από 13 αγωνιστικές έφτασε τους 17 βαθμούς ούσα στην 10 θέση, ενώ η Βερόνα βυθίζεται, είναι προτελευταία με 6 βαθμούς.