Πάρτι στο ΟΑΚΑ: Ετσι διέλυσε τον Πανιώνιο η ΑΕΚ (vids)

Δείτε τα γκολ της Ενωσης στην επιβλητική νίκη επί του Πανιωνίου με 4-0 - Σούπερ εμφάνιση από τον Κλωναρίδη, που σκόραρε τα δύο από τα τέσσερα γκολ των Κιτρινόμαυρων.

Η ΑΕΚ μετέτρεψε σε υγιεινό περίπατο το παιχνίδι με τον Πανιώνιο για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, επικρατώντας εύκολα με 4-0. Οι Κιτρινόμαυροι έκαναν επίδειξη δύναμης και χάρισαν πλούσιο θέαμα στους φιλάθλους τους, που βρέθηκαν στις κερκίδες του γηπέδου.

Το σκορ άνοιξε στο 45+1’ ο Πόνσε, με τον Αργεντινό επιθετικό να πετάγεται στο δεύτερο δοκάρι και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, μετά τη σέντρα του Μάνταλου. Στο 58’ ο Μάνταλος έδωσε στον Μπακασέτα, αυτός κατέβασε ωραία με το στήθος και με συρτό σουτ έκανε το 2-0 για την ΑΕΚ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ανέλαβε δράση ο Κλωναρίδης. Στο 84’ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 και εννιά λεπτά αργότερα ξαναχτύπησε διαμορφώνοντας με πλασέ το τελικό 4-0.