Ολυμπιακός – ΟΦΗ: Τα γκολ από την ερυθρόλευκη «καταιγίδα» (vid)

Ο Ολυμπιακός ήταν καταιγιστικός κόντρα στον ΟΦΗ. παίρνοντας τη νίκη με το εμφατικό 5-1. Δείτε τα γκολ των Πειραιωτών, αλλά και το πολύ όμορφο τέρμα του Ναμπί.

Ένας καταιγιστικός Ολυμπιακός, διέλυσε τον ΟΦΗ με 5-1 στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», έχοντας σε τρομερή μέρα τον Αχμέντ Χασάν που πέτυχε χατ-τρικ.

Το σκορ για τους «ερυθρόλευκους» άνοιξε ο Μασούρας στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης, με το Χασάν να κάνει το 2-0 στο 36′, ενώ λίγο πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο ο Φορτούνης έκανε 3 τα τέρματα της ομάδας.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, στο 46′, ο Αιγύπτιος επιθετικός βρήκε και πάλι δίχτυα, δίνοντας αέρα τεσσάρων τερμάτων στους Πειραιώτες. Ο Ναμπί με πολύ όμορφο σουτ στο 57′, μείωσε σε 4-1 προσωρινά, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Χασάν διαμόρφωσε το τελικό 5-1, ολοκληρώνοντας το προσωπικό του χατ-τρικ.