Μπουλς-Νικς 104-102

Οι Σικάγο Μπουλς πέτυχαν την 5η τους νίκη για φέτος, επικρατώντας των Νιου Γιορκ Νικς με 104-102.

Οι Μπουλς νίκησαν τους Νικς του Κρίσταπς Πορζίνγκις με 104-102, σε ένα ματς για γερά νεύρα κι όμορφο φινάλε.

Οι ταύροι ήταν καλύτεροι στην πρώτη περίοδο, όπου προηγήθηκαν με 27-18, όμως οι Νικς ισορρόπησαν στη δεύτερη περίοδο κι μείωσαν στο 49-44 του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στην τρίτη περίοδο η Νέα Υόρκη πήρε προβάδισμα, όμως στο τέλος της αναμέτρησης οι Μπουλς κατάφεραν να επικρατήσουν διότι ήταν πιο ψύχραιμοι.

Κορυφαίος για το Σικάγο ήταν ο Μίροτιτς με 19 πόντους, ενώ οι Νταν και Μάρκανεν πέτυχαν 17 και 15 αντίστοιχα. Για τους ηττημένους, ο Πόρζίνγκις είχε 23 πόντους κι ο Λι 14.