Πέισερς – Νάγκετς 126-116

Με τον Ολαντίπο να είναι δαιμονισμένος με 47 πόντους, οι Πέισερς επικράτησαν των Νάγκετς με 126-116 και ανέβηκαν στο 16-11.

Οι Πέισερς πήραν μια τρομερή νίκη στην παράταση με 126-116 σε βάρος των Νάγκετς. Οι φιλοξενούμενοι είχαν βρεθεί στο 114-106 και έδειχναν ότι θα έφευγαν με το διπλό από την Ιντιάνα. Όμως, ο συγκλονιστικός Ολαντίπο με τρία συνεχόμενα δίποντα μείωσε στο καλάθι και ο Γιανγκ έστειλε το παιχνίδι στην παράταση με το σκορ να είναι 114-114.

Οι γηπεδούχοι έκτοτε έκαναν ό,τι ήθελαν και επικράτησαν με 126-116 φτάνοντας έτσι στο 16-11.

Ο Ολαντίπο έκανε φοβερό ματς σημειώνοντας 47 πόντους, ενώ ο Τέρνερ πρόσθεσε άλλους 24. Για τους ηττημένους, ο Λάιλς πέτυχε 25 κι οι Μπάρτον, Χάρις από 21.

Τα δωδεκάλεπτα: 22-35,37-31,31-22,24-26,12-2