Έπαθε… Τιμ Ντάνκαν ο Παπαγιάννης (vid)

Δείτε πως ο Γιώργος Παπαγιάννης διέλυσε την άμυνα των ΗΠΑ με 11 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο έχοντας 5/6 εύστοχα σουτ.

Η Ελλάδα αναμετράται με την εθνική ομάδα των ΗΠΑ στη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Mundobasket 2023 και ο Γιώργος Παπαγιάννης είναι πραγματικά «on fire» στα πρώτα δέκα λεπτά της αναμέτρησης έχοντας 11 πόντους και αποτελώντας το πρώτο βιολί στην επίθεση της Εθνικής Ελλάδος.

Η Εθνική Ελλάδος ήταν άκρως ανταγωνιστική στο πρώτο δεκάλεπτο, καθώς διατηρήθηκε κοντά στο σκορ 19-23.

Ο νέος παίκτης του Δημήτρη Ιτούδη στη Φενέρμπαχτσε, με 11 πόντους και 4/5 δίποντα, 1/1 τρίποντα, 1 ριμπάουντ, αλλά και 1 μπλοκ στην πρώτη περίοδο.

Ο Παπαγιάννης έδειξε σε πολύ καλή κατάσταση, κάτι που χρειάζεται η Ελλάδα για να μπορέσει να διεκδικήσει κάτι απέναντι στην Αμερική.

Δείτε το βίντεο που δημοσίευσε η επίσημη σελίδα του Mundobasket, με τις καλύτερες φάσεις του Έλληνα σέντερ: