Τσέλσι – Χαλ 4-0

Με δύο γκολ του Γουίλιαν, η Τσέλσι νίκησε με 4-0 τη Χαλ, σημειώνοντας όλα τις τα γκολ στα πρώτα 42 λεπτά της αναμέτρησης.

Με πρωταγωνιστή τον… συνήθη ύποπτο Γουίλιαν, η Τσέλσι ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Χαλ και σκορ 4-0 πήρε την πρόκριση για τις οκτώ κορυφαίες ομάδες του Κυπέλλου.

Ο Γουίλιαν άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, ενώ ήταν εκείνος που έκανε το 3-0 για τους μπλε στο 32΄. Τα τέρματά της ομάδας του Λονδίνου είχε διπλασίασε στο 27ο λεπτό ο Πέδρο Ροντρίγκεζ, ενώ το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ολιβιέ Ζιρού στο 42’.

Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Αντόνιο Κόντερ έριξαν τον ρυθμό και έτσι δεν σημειώθηκαν περισσότερα τέρματα. Να σημειώσουμε οτι στο 50′ η Χαλ θα μπορούσε να είχε πετύχει το γκολ της τιμής, ωστόσο ο Ντέιβιντ Μέιλερ αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.