Σκόραρε στη νίκη της Μπόκα Τζούνιορς ο Σολδάνο (vid)

Ο Αργεντινός επιθετικός σκόραρε ξανά μετά τον προηγούμενο Φεβρουάριο.

Πρωταγωνιστής στην ανατροπή που πέτυχε η Μπόκα Τζούνιορς επί της Ιντεπεντιέντε ήταν ο Φράνκο Σολδάνο.

Ο Αργεντινός επιθετικός, ο οποίος ανήκει στον Ολυμπιακό, ισοφάρισε στο 83′ με κεφαλιά για τους «χεϊνέζες», με τον Καρντόνα οχτώ λεπτά αργότερα να σκοράρει το τελικό 2-1.

Η Ιντεπεντιέντε είχε κυριαρχήσει στο πρώτο ημίχρονο και είχε μετουσιώσει την υπεροχή της σε προβάδισμα στο σκορ με τον Σίλβιο Ρομέρο στο 23′.

Ο Σολδάνο είχε να σκοράρει από τον Φεβρουάριο, πριν τη διακοπή του πρωταθλήματος λόγω της πανδημίας. Τόσο ο ίδιος, όσο και η Μπόκα Τζούνιορς ψάχνουν το καλό χαμένο εαυτό τους.

«Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι είμαστε οι πρωταθλητές του αργεντινικού ποδοσφαίρου, πρέπει να το θυμηθούμε» ανέφερε ο Σολδάνο…