Μάντζιος: «Δεν μου άρεσε η εικόνα μας στο πρώτο ημίχρονο»

Δεν έμεινε ικανοποιημένος από την εικόνα του Άρη στο πρώτο ημίχρονο ο Άκης Μάντζιος

Ο Άρης κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Νίκη Βόλου με 3-0 στο «Κλ.Βικελίδης» όντας πλέον μια… ανάσα από τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της Cosmote TV:

«Ξεκινήσαμε μέτρια το πρώτο ημίχρονο, χωρίς διάθεση να τρέξουμε. Η Νίκη αμύνθηκε καλά, εμείς θέλαμε μεγαλύτερη ένταση στο παιχνίδι.

Είχαμε τις ευκαιρίες μας, αλλά η εικόνα του πρώτου ημιχρόνου δεν μου άρεσε. Στο δεύτερο είχαμε ενέργεια, είχαμε τα γκολ. Το σκορ είναι καλό, απέναντι σε μία σοβαρή ομάδα όπως είναι η Νίκη. Το παιχνίδι σήμερα ήταν το έκτο συνεχόμενο. Η κούραση συσσωρεύεται και μεγαλώνει. Προσπαθούμε και έχουμε απαίτηση από όλους να δίνουν το 100%, αν και αναγνωρίζουμε τις δυσκολίες».