Παρί Σεν Ζερμέν – Ρεμς 4-0

Η Παρί Σεν Ζερμέν νίκησε εύκολα τη Ρεμς με 4-0 στο Παρίσι, με τον Σέρχιο Ράμος να ανοίγει λογαριασμό.

Η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε με 4-0 της Ρεμς στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Ligue 1 και βρίσκεται σταθερά στην πρώτη θέση και στο +11 από τη δεύτερη θέση και τη Νις.

Ο Μαουρίτσιο Ποκετίνο είδε τον Σέρχιο Ράμος να πετυχαίνει το πρώτο του τέρμα με το κλαμπ, αλλά και την επιστροφή του μετά την περιπέτεια με τον κορωνοϊό πραγματοποίησε ο Λιονέλ Μέσι.

Όσον αφορά το ματς, η γαλλική ομάδα πίεσε σε όλο το πρώτο μέρος και στο 44ο λεπτό ο Βεράτι με σουτ από αριστερά έκανε το 1-0. Μάλιστα στο 62ο λεπτό μετά από κόρνερ, ο Ράμος με διπλή προσπάθεια από κοντά έγραψε το 2-0.

Αυτό ήταν και το παρθενικό γκολ του Ισπανού με τη φανέλα της Παρί. Στο 67’ ήρθε το 3-0 με το αυτογκόλ του Φας και στο 75’ ο Ντανίλο έκανε το 4-0.