Παρί Σεν Ζερμέν – Λανς 3-1: Με τον Εμπαπέ είναι… αλλιώς

Η Παρί Σεν Ζερμέν επιβλήθηκε της Λανς με σκορ 3-1, με τον Κιλιάν Εμπαπέ να πραγματοποιεί άλλη μια καταπληκτική εμφάνιση σημειώνοντας δύο γκολ.

Μετά από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες στο ξεκίνημα της Ligue 1, η Παρί Σεν Ζερμέν «έσπασε το ρόδι» στη πρωτάθλημα και με το 3-1 επί της Λανς στο Παρίσι πανηγύρισε το πρώτο εφετινό της «τρίποντο».

Δύο στα δύο για τον Κιλιάν Εμπαπέ, ο οποίος στο δεύτερο παιχνίδι του στην ενδεκάδα βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα, απόψε δύο φορές (είχε σκοράρει και στο 1-1 με την Τουλούζ), «καθαρίζοντας» επί της ουσίας το ντέρμπι με τη Λανς του μόλις ενός βαθμού μετά από τρεις αγωνιστικές.

Η Παρί… άργησε να βρει το πρώτο της γκολ, με τον Μάρκος Ασένσιο να λύνει τον «γόρδιο δεσμό»  στο 45′ για να κάνει το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ανέλαβε δράση ο Εμπαπέ. Ο Γάλλος επιθετικός έκανε το 3-0 στο 52ο λεπτό και το 90΄, με τον Γκιλαβογκί να μειώνει στο τελικό 3-1.