Άρσεναλ- Κρίσταλ Πάλας: Άνοιξε το σκορ ο Σωκράτης (vid)

O Σωκράτης Παπασταθόπουλος σημείωσε το πρώτο του γκολ στη φετινή Premier League, με τον Έλληνα στόπερ να ανοίγει το σκορ απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας στο «Έμιρεϊτς».

Η Άρσεναλ υποδέχεται την Κρίσταλ Πάλας στο «Έμιρεϊτς» και εκείνος που άνοιξε το σκορ στο Λονδίνο, ήταν ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος.

Ο Έλληνας στόπερ σκόραρε στο 7ο λεπτό και έγραψε το 1-0 για τους «κανονιέρηδες». Συγκεκριμένα έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, από μεριάς γηπεδούχων, η άμυνα της Κρίσταλ Πάλας δεν κατάφερε να διώξει τη μπάλα και ο Σωκράτης με δυνατό σουτ, νίκησε από κοντά τον Γκουαΐτα.

Ήταν το πρώτο τέρμα του Έλληνα στόπερ στη φετινή σεζόν, ενώ και το 2-0 σημειώθηκε από έναν άλλο στόπερ, τον Νταβίντ Λουίς.

Για τους φιλοξενούμενους, λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο, μείωσε σε 2-1 ένας άλλος παλιός γνώριμος, ο αρχηγός των «αετών», Λούκα Μιλιβόγιεβιτς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.