Tα highlights στο ΠΑΟΚ – Απόλλων Σμύρνης (vid)

Ο Απόλλων Σμύρνης κατάφερε να μείνει όρθιος στην Τούμπα, παίρνοντας τον βαθμό κόντρα στον ΠΑΟΚ (2-2), σε ένα ματς που κρατούσε το τρίποντο μέχρι το 89ο λεπτό.

O Απόλλων Σμύρνης λίγο έλειψε να φυγει με ένα πολύ μεγάλο διπλό από την Τούμπα, αφού προηγούνταν μέχρι και το 89ο λεπτό με 2-1, όμως ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε με τον Ίνγκασον και έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η Ελαφρά Ταξιαρχία ήταν καλύτεροι στο ματς, ο Γιώργος Παράσχος νίκησε τη «μάχη» με τον Πάμπλο Γκαρσία διαβάζοντας υποδειγματικά το παιχνίδι και ο Απόλλωνας μάλλον αδικείται από το τελικό σκορ έτσι όπως εκτυλίχθηκε η αναμέτρηση.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Απόλλωνας με αυτή την ισοπαλία στην Τούμπα έφτασε τους 19 βαθμούς, ενώ ο ΠΑΟΚ έχασε κι άλλο έδαφος όσον αφορά την κατάληψη της δεύτερης θέσης στο πρωτάθλημα.