«Πάρτι» της ΑΕΚ στην «OPAP Arena», 4-0 με Αραούχο και Γκατσίνοβιτς (vids)

Με γκολ των Αραούχο και Γκατσίνοβιτς η ΑΕΚ έκανε το 4-0 στη Νέα Φιλαδέλφεια!

«Πάρτι» για την ΑΕΚ στην πρεμιέρα της «OPAP Arena»! Μέσα σε μόλις τέσσερα λεπτά, η Ένωση έβαλε και… τυπικά τέλος σε κάθε όνειρο που θα μπορούσε να έχει ο Ιωνικός από το παιχνίδι.

Σκόρερ οι Αραούχο και Γκατσίνοβιτς οι οποίοι δίνουν διαστάσεις θριάμβου στον πρώτο ιστορικό αγώνα της «OPAP Arena».

Ο αρχηγός της Ένωσης που έψαχνε το γκολ σε όλο το πρώτο ημίχρονο, δοκίμασε το πόδι του λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε πάνω στον Αντούνες και κατέληξε στα δίχτυα για το 3-0 στο 62ο λεπτό.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Ελίασον έκανε μια ακόμη φοβερή σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, με τον Γκατσίνοβιτς να κάνει ένα εκπληκτικό τελείωμα για το 4-0 και το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι.