Παρτιζάν – Ολυμπιακός 4-7

Το καθήκον του έκανε στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός επικρατώντας με 7-4 της Παρτιζάν για την 11η αγωνιστική του πρώτου ομίλου του Champions League. Οι ερυθρόλευκοι συνεχίζουν να βρίσκονται στην κορυφή του ομίλου τους έχοντας διαφορά 4 πόντων από τη δεύτερη Μπαρτσελονέτα. Οι Πειραιώτες έκαναν άμυνα για σεμινάριο στο πρώτο ημίχρονο, κρατώντας το μηδέν. Το σκορ άνοιξε […]

Οι Πειραιώτες έκαναν άμυνα για σεμινάριο στο πρώτο ημίχρονο, κρατώντας το μηδέν. Το σκορ άνοιξε ο Μουρίκης, με τον Νικολαΐδη να κάνει το 2-0, που ήταν και το σκορ του πρώτου οκταλέπτου, ενώ το 3-0 του ημιχρόνου διαμόρφωσε το δεύτερο γκολ του Μουρίκη.

Ο Ολυμπιακός έκανε το 4-0 στις αρχές του δεύτερου μισού του παιχνιδιού με τον Δερβίση, με τους Σέρβους να μειώνουν σε 4-1.

Στο τελευταίο οκτάλεπτο, οι δύο ομάδες έπαιξαν πιο ελεύθερα, με το σκορ να ανεβαίνει, ωστόσο ο Ολυμπιακός είχε και πάλι την πρωτοβουλία. Ο Δερβίσης, που ήταν και πρώτος σκόρερ του ματς κράτησε στο +4 τους ερυθρόλευκους (1-5 και 2-6), με τους Σέρβους να καταφέρνουν απλά να μειώσουν μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Παρτιζάν Βελιγραδίου – Ολυμπιακός 4-7

Τα οκτάλεπτα: 0-2, 0-1, 1-1, 3-3

Παρτιζάν Βελιγραδίου (Στέφαν Τσίριτς): Ριστίσεβιτς, Βούτσινιτς, Γιάνκοβιτς Φ., Λούκιτς, Λάζιτς, Τόμιτς, Γιάνκοβιτς Μ. 1, Αντρέγιεβιτς, Μανόλιοβιτς 1, Ραντάνοβιτς 1, Ράντονιτς, Αξεντίγιεβιτς 1, Μπελοπάβλοβιτς

Ολυμπιακός (Θοδωρής Βλάχος): Πάβιτς, Μυλωνάκης 1, Δελακάς, Γενηδουνιάς, Φουντούλης, Νικολαΐδης 1, Δερβίσης 3, Μπούσλιε, Μουρίκης 2, Γούνας, Αργυρόπουλος – Κανακάκης, Ομπράνοβιτς, Γαλανόπουλος