Volley League Ανδρών : Νίκη Αιγινίου – Παναχαϊκή 3-1

Η Παναχαϊκή κατέβαλε υπερπροσπάθεια στο πρώτο σετ κι έτσι η Νίκη Αιγινίου, ούσα ανώτερη, έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη.

Η Νίκη Αιγινίου επικράτησε, εντός έδρας, της Παναχαϊκής με 3-1 σετ (25-27, 25-16, 25-18, 25-21) για την 7η αγωνιστική της Volley League Ανδρών.

Το πρώτο σετ επιφύλασσε συνεχόμενες ανατροπές καθώς οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά με 6-8. Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και πήραν το προβάδισμα με 21-18 αλλά οι παίκτες της Παναχαϊκής δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με 25-27 έκαναν το 0-1.

Στα επόμενα τρία σετ, οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο μιας κι η ανωτερότητα της Νίκης Αιγινίου ήταν προφανής. Έτσι, λοιπόν, οι  γηπεδούχοι έφτασαν στη νίκη και την ανατροπή με 3-1 σετ.

Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Γκόρτσανιουκ που πέτυχε 21 πόντους ενώ για την Παναχαϊκή ο Νίκος Ρουμελιώτης με 29.