Προβάδισμα με Ελ Αραμπί ο Ολυμπιακός – Όλα τα γκολ του πρώτου ημιχρόνου

Λίγα μόλις λεπτά μετά το γκολ-ισοφάρισης από τον Μασούρα, ο Ολυμπιακός βρήκε και δεύτερο τέρμα αυτή τη φορά με τον Ελ Αραμπί, περνώντας μπροστά στο σκορ με 2-1. Δείτε όλα τα γκολ του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Ολυμπιακός χάρη σε γκολ του Ελ Αραμπί στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης, ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ κόντρα στον Άρη και προηγείται με 2-1 στο κλείσιμο του πρώτου ημιχρόνου.

Ο επιθετικός των «ερυθρόλευκων» έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά από τα αριστερά πήρε την κεφαλιά και νικώντας τον Έμαν σκόραρε για το 2-1 των φιλοξενούμενων.

Πέντε λεπτά νωρίτερα (33′) οι Πειραιώτες είχαν ισοφαρίσει σε 1-1 χάρη σε γκολ του Μασούρα, χάρη σε υπέροχη ασίστ του Τσιμίκα, ενώ το σκορ στο παιχνίδι είχε ανοίξει ο Ντιγκινί για λογαριασμό του Άρη στο 7ο λεπτό.