Τζόνσον: «Έκραξε» μέσω Twitter τον Χάρντεν

Ο Μάτζικ Τζόνσον μέσω του twitter στάθηκε στην εμφάνιση του Τζέιμς Χάρντεν στον κρίσιμο έκτο αγώνα των Σίξερς με τους Χιτ.

Οι Μαϊάμι Χιτ επικράτησαν των Σίξερς με 99-90 και έκαναν το 4-2 και προκρίθηκαν στους τελικούς της Ανατολικής περιφέρειας, όπου θα αντιμετωπίσουν μια ομάδα εκ των Μπόστον Σέλτικς ή Μιλγουόκι Μπακς.

Πάντως οι Σίξερς από την αρχή της αναμέτρησης ήταν κοντά στο σκορ, κυνηγώντας την ανατροπή, όμως η μέτρια βραδιά του Τζέιμς Χάρντεν, ο οποίος σημείωσε μόλις 11 πόντους και αυτούς στο πρώτο ημίχρονο δεν έφταναν για να καταφέρουν να πάρουν οι γηπεδούχοι κάτι παραπάνω από το παιχνίδι.

Πάντως ο ο Μάτζικ Τζόνσον μέσω του twitter αποδοκίμασε την εικόνα του πρώην αθλητή των Μπρούκλιν Νετς, τονίζοντας ουσιαστικά πως η απάθεια σε ένα τόσο κομβικό κομμάτι της χρονιάς δεν δικαιολογείται.

Χαρακτηριστικά έγραψε ο Τζόνσον:

«Ο Τζέιμς Χάρντεν σε ένα τόσο κρίσιμο παιχνίδι έκανε μια τέτοια εμφάνιση (!), μόνο δύο σουτ στο δεύτερο ημίχρονο;».