Αστέρας Τρίπολης: «Οκτάρα» στο φιλικό με τον Παναρκαδικό

Ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε με 8-0 τον Παναρκαδικό σε φιλικό παιχνίδι.

Ο Αστέρας Τρίπολης υποδέχθηκε το Σάββατο (26/9) τον Παναρκαδικό στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας.

Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς ήταν η μοναδική ομάδα που υπήρχε στο γήπεδο και πήρε την εμφατική νίκη με 8-0. Ο Μπαράλες άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό και στη συνέχεια έγινε το 2-0 με τον Ριέρα. Στο 30′ από πάσα του Ριέρα, ο Μπαράλες σκόραρε ξανά για το 3-0. Στο 41′ ο Αργεντινός έκανε χατ-τρικ μετά από μια εντυπωσιακή μπαλιά του Πασαλίδη και το ημίχρονο έκλεισε με το 4-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Αρκάδες είχαν αντίστοιχη εμφάνιση. Στο 54′, ο Τασουλής σέντραρε στον Τιλίκα για το 5-0 και στη συνέχεια ο Κώτσιρας έκανε το 6-0 με δυνατό σουτ. Στο 71′ ο Ιγκλέσιας με κεφαλιά πέτυχε το έβδομο γκολ των γηπεδούχων και στο 88′ ο Αλί Μπαμπά έδωσε στον Κρέσπι για το τελικό 8-0.

Σημειώνεται ότι για τον Παναρκαδικό έκανε ντεμπούτο ο Ίσμαελ Μπλάνκο.