Σκόραρε ο Σιόβας στην ήττα της Φορτούνα Σιτάρντ από τη Φέγενορντ (vid)

Ο Δημήτρης Σιόβας βρήκε δίχτυα κόντρα στη Φέγενορντ, αλλά η Φορτούνα Σιτάρντ ηττήθηκε με 2-4.

Ο Δημήτρης Σιόβας πέτυχε το πρώτο του γκολ για τη φετινή χρονιά, αλλά η Φορτούνα Σιτάρντ δεν κατάφερε να «φρενάρει» την πρωτοπόρο Φέγενορντ, στο ματς της 23ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Η κεφαλιά του Ελληνα αμυντικού στο 84ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ, απλά διαμόρφωσε το τελικό 2-4, με την ομάδα του Ρότερνταμ να έχει «καθαρίσει» το ματς από το α΄ ημίχρονο, όταν προηγήθηκε 3-0 με αυτογκόλ του Τσίμο Ναβάρο (10΄) και τέρματα των Βίφερ (16΄) και Χιμένες (43΄).

Ο Ντουάρτε μείωσε προσωρινά στο 48΄ για τους γηπεδούχους, ο Παϊσάο πέτυχε το τέταρτο γκολ για τη Φέγενορντ στο 63΄ και ο Σιόβας «έκλεισε» το σκορ.