Γιασικεβίτσιους : «Πρέπει να μάθουμε από τα λάθη μας»

Η Μπαρτσελόνα έχασε τον τελικό του Supercopa από την Ρεάλ Μαδρίτης, με τον Σαρούνας Γιασικεβίτσιους να εξηγεί τι δεν πήγε καλά στο ματς και να τονίζει ότι οι «μπλαουγκράνα» πρέπει να μάθουν από τα λάθη τους.

Η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν η νικήτρια στον τελικό του Supercopa. Η «Βασίλισσα» επικράτησε 72-67 της Μπαρτσελόνα και κατέκτησε το τρόπαιο.

Ο τεχνικός των Καταλανών, Σαρούνας Γιασικεβίτσιους, σε δηλώσεις του μετά το παιχνίδι, στάθηκε στα λάθη που οδήγησαν στην ήττα, ενώ τόνισε ότι το σημαντικό για την ομάδα του είναι να μάθει από αυτό και να γίνει καλύτερη.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Κάναμε πράγματα που ήταν πολύ εύκολα για την Ρεάλ Μαδρίτης στον τελικό του Supercopa και αυτό μας κόστισε την ήττα, κατά τη γνώμη μου.

Δυστυχώς κάναμε κάποια φάουλ που δεν ανταποκρίνονται στο επίπεδό μας, τα οποία επέτρεψαν στη Ρεάλ να σκοράρει εύκολους πόντους από τη γραμμή των βολών.

Ήταν μια σκληρή ήττα η οποία κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Τα σημαντικά παιχνίδια κερδίζονται στις λεπτομέρειες και το κλειδί είναι να μάθουμε από αυτό».