Τρομερή Σταμολάμπρου σταμάτησε στους 28 πόντους

Η Άννα Νίκη Σταμολάμπρου ήταν απολαυστική στη νίκη του Ολυμπιακού επί του Παναθηναϊκού σημειώνοντας συνολικά 28 πόντους με 11/17 σουτ.

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με σκορ 73-58 του Παναθηναϊκού στο βοηθητικό γήπεδο του ΣΕΦ, έχοντας ως μεγάλη πρωταγωνίστρια την Άννα Νίκη Σταμολάμπρου η οποία έκανε καταπληκτική εμφάνιση.

Συγκεκριμένα, η Ελληνίδα γκαρντ ήταν απολαυστική σημειώνοντας συνολικά 28 πόντους στην αναμέτρηση, με 11/17 σουτ εντός πεδιάς, κάνοντας ό,τι ήθελε την άμυνα των «Πράσινων» κοριτσιών της Ελένης Καπογιάννη.

Η Σταμολάμπρου έβλεπε το καλάθι σαν… βαρέλι στο πρώτο ημίχρονο πετυχαίνοντας 21 πόντους, με τον Ολυμπιακό να έχει στο ημίχρονο 39, βοηθώντας τις συμπαίκτριες της να χτίσουν μια καλή διαφορά.

Στο δεύτερο μέρος, δεν σκόραρε με την ίδια συχνότητα όμως όταν ο Παναθηναϊκός πλησίασε ήταν εκεί για να βάλει ένα τέλος, ενώ στάθηκε και άτυχη έπειτα από ένα μακρινό σουτ, καθώς δεν προσγειώθηκε καλά και φάνηκε να χτυπά στον αστράγαλο.