Ράντονιτς: «Στην τρίτη περίοδο κάναμε πολλά λάθη και αυτός μας στοίχισε»

Στην κακή τρίτη περίοδο στάθηκε ο τεχνικός του Παναθηναϊκού, Ντέγιαν Ράντονιτς μετά τον χαμένο τελικό του Super Cup από τον Ολυμπιακό.

Ο Παναθηναϊκός δεν τα κατάφερε κόντρα στον μεγάλο αντίπαλο Ολυμπιακό, γνωρίζοντας την ήττα με 67-52 στον τελικό του Super Cup. Μετά την ολοκλήρωση του ντέρμπι, ο τεχνικός των «πρασίνων», Ντέγιαν Ράντονιτς στάθηκε στο κακό πρόσωπο που έδειξαν οι παίκτες του στο δεύτερο ημίχρονο.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό. Στο ξεκίνημα ήμασταν καλοί. Αμυντικά στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν σωστοί. Στο ξεκίνημα του τρίτου δεκάλεπτο κάναμε πολλά λάθη

Είχαμε στην τέταρτη περίοδο κάποια σουτ για να γυρίσουμε το μομέντουμ αλλά χάσαμε κάποια ελεύθερα σουτ και δεν μπορέσαμε να πλησιάσουμε».