Το απίστευτο τρίποντο της Σπυριδοπούλου από το κέντρο (vid)

Η Άννα Σπυριδοπούλου σημείωσε ένα εντυπωσιακό buzzer beater στη λήξη του ημιχρόνου στον αγώνα του Ολυμπιακού κόντρα Κρόνο.

Η ομάδα μπάσκετ γυναικών του Ολυμπιακού είχε εύκολο απόγευμα στον χθεσινό (25/1) αγώνα απέναντι στον Κρόνο Αγίου Δημητρίου, με τις ερυθρόλευκες να επικρατούν με σκορ 114-66.

Το παιχνίδι, όπως μαρτυρά και το σκορ δεν είχε και πολύ μεγάλο ενδιαφέρον, αφού οι παίκτριες του Γιώργου Παντελάκη δεν αντιμετώπισαν προβλήματα στην αναμέτρηση.

Αυτό που θα μείνει στη μνήμη μας όμως από το ματς είναι το εντυπωσιακό buzzer beater που σημείωσε η Άννα Σπυριδοπούλου από το κέντρο του γηπέδου κι ενώ ολοκληρώνονταν το πρώτο ημίχρονο.

Η Ελληνίδα μάλιστα ήταν και η πρωταγωνίστρια του παιχνιδιού όντας η πρώτη σκόρερ του Ολυμπιακού σταματώντας στους 22 πόντους και τις 4 ασίστ.